INFORMACE O STUDIU

Nábízené studijní programy

NázevTypFormaDélka studiaOdkaz na přihlášku
Geodézie a kartografiebakalářskýprezenční3 rokyodkaz
Geodézie a kartografienavazující magisterskýprezenční2 rokyodkaz
Geodézie a kartografiedoktorskýprezenční4 rokyodkaz není zatím k dispozici

Studium

Studium oboru Geodézie a kartografie je oproti jiným oborům rozmanitější, neboť se výuka teoretických znalostí střídá s výukou praktických dovedností v laboratořích a při praktickém měření v terénu. Měříme nejenom v areálu školy a přilehlém parku, ale občas i prakticky po celém Brně. Chceš si zkusit změřit, jak je křivý komín teplárny, nebo si raději zmapuješ park na Kraví hoře? Vítej mezi námi! A co se tak jít po dni ve školní lavici kouknout na Polárku a popovídat si se spolužáky na naší terase?

Výuka v terénu

Každý letní semetr vyrážejí studenti 1.–4. ročníku na až třítýdenní výuku v terénu mimo Brno. Během výuky v terénu si studentí procvičí znalosti a dovednosti získané během teoretické a praktické výuky ve škole.

Odborná praxe během studia

V průběhu studia jsou studenti zapojeni do semestrálních projektů, které vycházejí z požadavků praxe. V minulosti se studenti účastnili např. následujících projektů:

  • 2006 – 2011: Národní památkový ústav – Zaměření stavební dokumentace hradu Veveří a účelové mapování okolí hradu
  • 2013: Fakulta elektrotechniky a komunikačních technologií, VUT v Brně – Zaměření účelové mapy v areálu FEKT VUT
  • 2019: Zaměření účelové mapy a laserové skenování v okolí hráze Brněnské přehrady

Geopárty

Být GEODET je výsada, a proto každý rok pasujeme studenty prvního ročníku do stavu geodetického. GEOPÁRTY je ideální místo, kde se na neformální půdě setkávají současní i bývalí studenti a zaměstnanci Ústavu geodézie.